Rotaract Nedir?

Rotary, Rotaract ve Interact  hakkında bilgi edinmek için doğru yerdesiniz.  Eğer Rotaract olmak istiyorsanız iletişim bölümündeki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Rotary Nedir?

Rotary nasıl kurulduğu, amaçları, Türkiyede rotary ve bunun gibi bir çok bilgiyi burada bulabilirsiniz. Rotary hakkında merak ettikleriniz burada!

Rotaract Nedir?

Rotaractlar kimlerdir? Nasıl Rotaract olunur? Rotaractlar ne yapar? Aklınızda bu tarz sorular varsa hadi tıklayın.

Çalıştığımız alanlar

Barış ve anlaşmazlıkları önleme / çözme

Barış çabalarını güçlendirmek ve çatışmalardan etkilenen bölgelerde uzun vadeli barışın oluşmasını desteklemek için eğitim ve öğretim sağlıyoruz.

Su ve Hijyen

2.5 milyardan fazla insan yeterli temiz suya erişememektedir. Toplumların sürdürülebilir su ve temizleme sistemleri geliştirmelerine yardımcı oluyoruz ve temiz su ve temizleme konusunda eğitim veriyoruz.

Anne ve çocuk sağlığı

Bebeklere aşı ve antibiyotik sağlamakta, tıbbi bakıma erişimi iyileştirmekte ve sağlık hizmeti sunucularına yardımcı olmaktayız.

Hastalıkları önleme
ve tedavi

Tıbbi giderler yüzünden her yıl 100 milyondan fazla insan yoksulluk içine itiliyor. Çocuk felci, HIV / AIDS ve sıtma gibi büyük hastalıkların yayılmasını önlemeye yardımcı oluyoruz.

Temel eğitim ve Okuryazarlık

Dünya genelinde 67 milyon çocuğun eğitime erişimi yok. Temel eğitim verilmesini ve okur-yazarlığı destekliyoruz, eğitimde cinsiyet eşitsizliğini azaltıyor ve yetişkin okur yazarlığını artıyoruz.

Ekonomik ve Toplumsal gelişim

Yaklaşık 1,4 milyar işsiz insan, günde 1,25 dolardan daha az bir miktarla yaşıyor. Ekonomik ve toplumsal kalkınmayı geliştirmeye ve bireyleri ve tüm toplulukları ekonomik olarak güçlendiren fırsatlar yaratmaya yardımcı oluyoruz.

2430. Bölge Hakkında

2430. bölge Türkiyedeki kulüp sayısı artıp bölgelerin çoğaltılması gerektiğinde 1994 yılında kurulmuştur. ‘430. bölge Türkiye’nin orta ve Doğu Anadolu bölgelerini kapsar.  Bölgede Türkiye dışında 7 farklı ülke bulunur. Şuan Bölgede 93 Rotary kulübü bulunmaktadır.

Dünyada 1968 yılından itibaren kurulmaya başlayan Rotaract kulüplerinin Türkiye’deki ilki Çankaya Rotary Kulübünün sponsorluğunda 1982 yılında kuruldu. Şuan Ankara’da 19 , 2430. Bölge bünyesinde toplam 60 rotaract kulübü bulunmaktadır

2430. Bölge Hakkında

Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bu günden başlamıyorsun? ”

Epictetus